کنترل کیفیت

کنترل کیفیت، Quality Control  که به اختصار به آن QC هم گفته می‌شود، عبارت است از اطمینان از تولید کالا طبق استانداردهای تعیین شده. هدف اصلی در بخش کنترل کیفیت کاهش ضایعات، بهبود فرایند در خط تولید، و اطمینان از رسیدن محصولات مناسب به دست مشتریان است.

کارخانه‌های جام آفرین فاخر و کوروش نوین آریایی، جهت تولید محصول بی عیب و نقص اقدام به استخدام  کارشناسان کنترل کیفیت خبره و تهیه دستگاه و ابزارهای به روز و پیشرفته کرده است. کارشناس کنترل کیفیت علاوه بر پیدا کردن نقص در محصولات، به دنبال دلیل رخ دادن این عیوب نیز هست؛ برای تحقق این امر، روزانه مواد اولیه و شرایط محیطی را آزمایش کرده و با چک لیست‌ها و استانداردها مطابقت می‌دهد و همچنین با سنجیدن معیارها، روند تولید محصول در هر مرحله از تولید، را نیز کنترل می‌نماید. در نهایت محصول تولید شده نیز از نظر عیوب ظاهری و معیارهای یک کالای سالم و بی نقص کنترل شده و برای عرضه به مشتری آماده سازی می‌شود.

به طور کلی در بخش کنترل کیفیت، مواد اولیه و محصول نهایی به صورت تصادفی و با انجام نمونه‌گیری و تعمیم به کل انباشت محصول انجام می‌شود ولی کنترل کیفیت در کارخانه‌های تولیدی گلدکیش بدین صورت نبوده و تمام مواد اولیه، ابزارها، دستگاه‌ها، شرایط محیطی، کیفیت خدمات، روند تولید محصول و محصول نهایی تک به تک کنترل شده تا اطمینان حاصل شود که محصول تولید شده در درجه کیفیت عالی قرار گیرد.

علاوه  بر کنترل بر کیفیت محصولات تولیدی، شرکت گلدکیش بر خدمات پرسنل خود نیز نظارت دارد. در همین راستا سیستم صدای مشتریان گلدکیش به صورت روزانه آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات خریداران محترم است.